Oświetlenie LED – nowy wymiar światła

LED-lamps-overview

Zwykłe żarówki, duże, nieporęczne, świecące światłem bardzo wyraźnym, lub niezwykle żółtym – odchodzą w niepamięć. Nowa technologia, pozwoliła na stworzenie żarówek niezwykle trwałych, przyjaznych dla oczu i nie męczących ich. Ponadto, żarówki te są niezwykle eleganckie i mogą stać się ozdoba niejednego mieszkania i domu. Mowa o innowacyjnym oświetleniu LEDowym.

Oświetlenie LED modne jest już od pewnego czasu i bardzo chętnie wykorzystywane. Jeszcze do niedawna, jakość światła z diod LEDowych była wątpliwa, dlatego wykorzystywano je jedynie do ozdoby mieszkania, a także wprowadzania do niego klimatu. Obecnie jednak, kiedy diody zostały ulepszone, zaobserwować można znaczne rozszerzenie ich zastosowania. W chwili obecnej mogą bez trudu zastąpić pełne oświetlenie domowe oraz… zewnętrze. Dzięki ich obrzmiej trwałości oraz odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, idealnie sprawdzają się jako oświetlenie podjazdów, piwnic, balkonów czy ogrodów. Bardzo chętnie wykorzystywane jest także w biurach. Diody te znalazły swoje zastosowanie nie tylko w tradycyjnym oświetleniu. Stosuje sie je także w produkcji nowoczesnych telewizorów, w oświetleniu ulicznym, reklamowym, dekoracyjnym, a także samochodowym. Niezwykle ciekawe jest to, że diody nadają do oświetlania przedmiotów w szczególności narażonych na niekorzystne działanie promieniowania UV, które są pod szczególna ochroną – mowa tu o dziełach sztuki. Szerokie zastosowanie oraz bezawaryjne działanie tego oświetlenia sprawiają, że z każdym miesiącem, zyskuje ono nowych zwolenników.

Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny

Profesjonalny doradca z zakresu wdrażania technologii LED. Autor wielu projektów oraz wdrożeń instalacji ledowych w obiektach użyteczności publicznej oraz w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.