Zastosowania oświetlenia LED

060312soled7Oświetlenie LED jest innowacyjne, ciekawe, efektowne, ale przede wszystkim tanie. Dzięki temu ich zastosowanie jest bardzo szerokie i z całą pewnością nie stosuje się go jedynie jako ogólnego oświetlenia domowego czy mieszkaniowego. Idealnie nadają się do dekorowania przestrzeni, a także jako oświetlenie zewnętrzne, np. ogrodowe czy uliczne.

Dzięki temu, że technologia LED jest jedną z najprężniej się rozwijających, trwałych i energooszczędnych, cieszy się dużym zainteresowaniem. Oświetlenie to stosujemy w naszych domach – jako oświetlenie główne oraz dodatkowe. W sklepach jest ogromny wybór różnorodnych lamp do każdego z pomieszczeń; salonu, sypialni czy łazienki.Jednak na tym nie kończy się funkcjonalność technologii LED. LED-y wykorzystywane są również do ozdabiania mieszkań i nadawania im klimatu i charakteru – oświetlanie mebli, elementów architektonicznych, szafek kuchennych, półek szklanych czy luster jest jak najbardziej możliwe. Bez problemu, dzięki dużej odporności żarówek LED-owych, można stosować je na zewnątrz do oświetlania ogrodów, tarasów czy oczek wodnych. LED-y znalazły także swoje zastosowanie w reklamie, służą jako oświetlenie kasetonów reklamowych, semaforów, witryn sklepowych, barów i recepcji hotelowych. Lampy uliczne, ozdoba elewacji lub chodników, oświetlenie wyjść ewakuacyjnych – niemal na każdym kroku można spotkać właśnie ten system oświetleniowy. LED-y są eleganckie, ciekawe i przyciągają wzrok, a do tego są tańsze aniżeli konwencjonalne oświetlenie – z pewnością warto w nie inwestować.

Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny

Profesjonalny doradca z zakresu wdrażania technologii LED. Autor wielu projektów oraz wdrożeń instalacji ledowych w obiektach użyteczności publicznej oraz w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.