statyw

Na co zwrócić uwagę kupując statyw do halogonów?

Kiedy chcemy oświetlić posesję lub zapewnić sobie bardzo dobre, a przy okazji energooszczędne światło w naszym warsztacie czy garażu, warto kupić naświetlacz LED. Lampy halogenowe są duże i mają solidną konstrukcje. Fenomenalnie nadają się do oświetlenia całej posesji, ponieważ są bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Charakteryzują się również wodoszczelnością oraz dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jednak, nie zawsze zachodzi potrzeba mocowania halogenów na stałe. Powody mogą być różne; być może nie chcemy ingerować w ścianę budynku, być może chcemy, aby nasz ogród oświetlony był w specyficzny sposób, a może po prostu potrzebujemy mobilnego światła w czasie pracy w warsztacie. W sytuacji takiej należy zakupić statyw.

statyw-do-halogenow

Oświetlanie podwórek, placów budowy, banerów reklamowych – w tych i w wielu innych sytuacjach możemy potrzebować mobilnego oświetlenia. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest dokupienie statywu do halogenu, który daje naprawdę dobre światło. Tu jednak pojawia się pytanie: jak wybrać statyw i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Statyw, nazywany inaczej stojakiem, powinien być z jednej strony wytrzymały, ponieważ może być poddany niekorzystnym warunkom, ale też lekki i praktyczny – w końcu chodzi nam o mobilność oświetlenia. Na te dwie rzeczy należy zatem zwrócić szczególną uwagę. Statywy wykonane ze stali są trwałe i bardzo stabilne. Jeżeli mamy do wyboru stojak, który jest regulowany i ten, który będzie wciąż oświetlał przestrzeń z jednego poziomu, warto wybrać ten pierwszy. Możliwość regulacji zamontowanych halogenów jest ważna – nie tylko jeśli chodzi o wysokość, ale również o kat padania strumienia światła. Być może, ważna jest dla nas również ilość halogenów. Jeżeli chcemy mieć ich więcej niż jeden, nie musimy kupować takiej samej ilości statywów – na niektórych można zamieścić nawet trzy lub cztery naświetlacze – warto takich szukać. Również montaż powinien być łatwy – w zasadzie powinien ograniczać się do kilku ruchów, a po złożeniu, stojak powinien mieć niewielkie gabaryty, aby można było go bez przeszkód przenieść. Niektóre stojaki posiadają specjalne uchwyty, ułatwiające ich przenoszenie 0 to bardzo wygodne rozwiązanie. Aby nieco zaoszczędzić, można poszukać statywów w kompletach wraz z halogenami różnej mocy. Statyw do halogenów to niezwykle przydatny gadżet, który warto mieć.

Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny

Profesjonalny doradca z zakresu wdrażania technologii LED. Autor wielu projektów oraz wdrożeń instalacji ledowych w obiektach użyteczności publicznej oraz w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.